Jak poslat můj první balíček

Návod krok za krokem

 1. Nejdřív balíček řádně zabalte (Více o balení a dalších parametrech balíčků najdete zde).
 2. Zaregistrujte se vyplněním požadovaných údajů zde.
 3. Ověřte svoje telefonní číslo opsáním kódu z verifikační SMS, kterou Vám automaticky zašleme po vyplnění registračního formuláře.
 4. O úspěšné registraci budete informováni emailem. Následně se přihlaste do svého nového účtu zde.
 5. Po přihlášení zvolte “Poslat nový balíček” a vyplňte následující údaje:
  1. Velikost schránky - odvíjí se od velikosti Vašeho balíčku. Jaké jsou maximální rozměry schránek, naleznete zde
  2. Penguin Box, do kterého chcete balíček vložit. Prosím berte v potaz, že pokud je aktuálně daný Penguin Box plně vytížen, nebude možné jej zvolit.
  3. Penguin Box, do kterého chcete balíček doručit. Tento údaj slouží zároveň jako doručovací adresa Příjemce.
  4. Platné kontaktní údaje příjemce (jméno, příjmení, email, telefon). Abychom ho mohli informovat o možnosti vyzvednutí.
  5. Odsouhlaste Podmínky zpracování osobních údajů a Obchodní podmínky
 6. Kliknutím na tlačítko “Odeslat a zaplatit” budete přesměrováni na platební bránu, která Vám umožní úhradu služby bankovní kartou (Musíte mít povoleny online platby - více informací získáte u Vaší banky)
 7. Po úspěšné platbě budete ihned přesměrováni na oznámení o dokončení objednávky, kde naleznete také číslo (ID) zásilky. POZOR! Tímto číslem je nutné balíček čitelně označit alespoň jednou, a to v pravém dolním rohu balíčku. Můžete tak učinit fixou nebo tužkou. Pokud máte zájem, je k dispozici i tisk štítku.
 8. Do maximálně 10 minut od zaplacení obdržíte i SMS zprávu s unikátním PIN kódem pro vložení balíčku do Penguin Boxu. Na vložení máte lhůtu 8 hodin. Tuto lhůtu je možné za poplatek (dle aktuálního ceníku) jednorázově prodloužit o 4 hodiny. Musíte tak učinit ještě v době platné osmihodinové lhůty - zde, jinak bude objednávka automaticky stornována.
 9. Balíček do Penguin Boxu vložíte tak, že na dotykové obrazovce zařízení zvolíte funkci “Vložit”. Pak zadáte unikátní PIN kód z SMS, který jste již obdrželi. Následně se Vám otevřou dvířka příslušné schránky, do které balíček vložíte. Nezapomeňte pak řádně dvířka zavřít!
 10. O zbytek se postaráme my, pohyb Vašeho balíčku můžete sledovat zde.
Zpět